Блог Руфата Керимли Эстонский

Šarm müügis

Juhtunud nii, et kaup või teenus oli hädavajalik, aga müüja oli nii ebameeldiv, et sa läksid ära ja ostsid seda kaupa või teenuse konkurenti juures isegi kallima hinnaga? Või ostsid ära aga otsustasid, et enam kunagi ei pöördu selle firma poole? Niisiis, üks põhjustest miks müüjad on meeletavad või eemaletõukavad klientidele on šarm.


“Šarm” - l aenatud prantsuse keelest sõna (pr. “Charmes”), mis tähendab “hurm”, “uim”.


Tihtipeale see on loomupärane anne, aga mingil määral see on igal inimesel olemas, on vaja lihtsalt seda õigesti kasutada. Paljud inimesed ei kasuta oma šarmi, sest neil ei ole piisavalt enesekindlust. Mina nägin müüjaid, kes väga hästi välja näevad, aga kardavad teha sammu, et kindlalt rääkida kliendiga, kes isegi ei hammusta, vaid nägin ka vastupidi. Müüjal ei ole hästi silmapaistvat välimuse, aga ta oskab ennast ilusti näidata ja see töötab! Paradoks, aga tõsi!


Kui sina töötad või töötasid müügivaldkonnas, siis kõige konstruktiivsed “mängijad” on väga enesekindlad. Miks see nii on? Tundub vaatad, kolleeg ei ole väga sinust erinev, aga tema tulemused on mitmevõrra kõrgemad kui keskmised. Selles kindlasti mängib rolli müügioskused, aktiivsus ja pakutavas toodes kindlustunne. Mina lisaksin sellele veel olulise faktori - šarm. Mina ise püüan kasutada šarmi 99% müügitehingutes, eriti potentsiaalse kliendiga tutvumise esimesel faasil. Ilma selleta on väga raske “ennast müüa”, ja nagu ütleb Grant Kardon “80% jõudu me raiskame ennast müümise peale ja ainult 20% kaupa peale”. Mina olen selle mõttega täiesti nõus, sest sain kogemuse läbi aru, et kliendid ei osta kaupa alati. Ja hind ei ole ka kõige olulisem faktor kaupa või teenuse ostmisel. Inimesed on emotsionaalsed olendid ja teevad ostud, baseerudes nende instinktide peale.


Šarm kergelt aitab ennast müüa. Isegi ütlen teistmoodi, see mitmevõrra kergendab kliendiga suhtlemisprotsessi, sest talle meeldib sinuga suhelda. Müügiprotsess muutub hea sõprade tavapärase dialoogiks, kus üks annab nõu ja teine järgib neid. Ideaalne müük kunagi ei näe välja nagu müük.


Aga kuidas kasutada oma šarmi (uima)? Annan paar nõu:

1) Naerata siiralt! Ei ole vaja kavaldada ja mängida ameerika filmide müüja mudeli.

2) Kätketa seksuaalsuse oma hääli! Sinu hääl peab mängima nagu hea laul, kuid mitte

kriimustamine küünedega klaasi (ebameeldiv hääl, on ju?)

3) Ära räägi liiga kiiresti! Klient hakkab kiirustama ainult juhul, kui ta ei tunne huvi sinuga rääkida.

4) Smizing! See tähendab, et sa pead naeratama silmadega (proovi peegli ees)

5) Ole ise, aga kindlam! Ära mängi mingit rolli, lihtsalt ole sama, nagu oled, lisa julguse.


Minu järeldus ja nõu sulle, kallis sõber: kasuta šarmi ja inimesed armastavad sind. Artikkel on huvitav? Võid julgelt seda jagada.


Veel üks hea uudis! Sügisel avaneb esimene “Tbe sales school” müügukooli vool. Küsi lisa, kirjutades meile sõnumit! Parimatele õpilastele tuleb asjaomane kingitus


Rufat,

TBEseminar ́i asutaja

Made on
Tilda