Блог Руфата Керимли Эстонский

Võitluskunstid ja äri

Võitluskunstid annavad võimaluse hoida mitte ainult füüsilisi, vaid ka moraalseid lööke.


Elus on absoluutselt igaühele vaja osata ennast müüa, oma oskuseid või oma brändi. Vestlusel me müüme potentsiaalsele tööandjale oma oskuseid ja teadmisi. Vastassugu inimesega kohtudes me müüme ennast kui isiksus (siin paljud ei ole minuga nõus, aga palun arvestada, et jutt on täiesti tundmatu meie jaoks inimese kohta).


Oma äri arendamisel me müüme oma brändi. Oma klientide kaitsmisel advokaadid samamoodi kasutavad müügimeetodeid, märkides üksikasju seadustes.


Tihti öeldakse, et sport distsiplineerib ja annab sihipärasuse. Peale spordi, antud oskuseid kontrollitakse müügivaldkonnas. Aga miks võitluskunstid annavad julgema pilku ja sammu tegevusele? Just mina ei kohtunud inimesi, kes omab 100% müügitulemusi. Ei usu mind? Brian Tracy oma raamatus “kunst tehinguid tegema” kirjutas, et KÕIK ON POTENTSIAALSED KLIENDID, KUID MITTE KÕIK ON TEIE POTENTSIAALSED KLIENDID. Aga kui 100% tulemuse ei ole, siis isegi väike inimeste protsent keeldub. Ja mida vähem oleme kogenud, seda sagedamini kuuleme loobumisi, mis omakorda testib meie kindlustunnet ja moraalselt lööb mitte hullem kui Maik Taison füüsiliselt. Ja ainult kõige meelekindlamad inimesed saavad kergemini hakkama ebaõnnestumistega ja keeldumistega tehingute sooritamisel. MIKS?


Kõik on kaunikesti lihtne, võitlejad on harjunud saada füüsiliseid lööke ja nendele on harilik selline olek. Neile ei ole raske sundida ennast üles tõusta ja minna otse edasi. Peale loobumist neil on analoogne olek, aga harjumus lööke saada on sisendatud ja see aitab neid kergemini hakkama saama. Inimestele, kes on seotud müügiga, õigusteadusega, isikliku äriga - absoluutselt igaühele soovitan tegeleda võitluskunstiga (traumade vältimiseks pöörduge professionaalse õpetaja poole).


Mina tegelen karatega alates 16 a.v. ja tulin sellele järeldusele, et võitja iseloomu pani just võitlussport. Loomulikult paljudel erinevate tüüpide sportlastel on sihipärasus, aga näiteks meeskonnamängijate hulgast on üksused, kellel olemas liidriomadused ja valmisolek loobumistega hakkama saama, kui puuduta müügivaldkonda. Näide: mina ei ole täna vormis, meeskond ei muutu palju nõrgaks, sest teised liikmed viivad asja lõpule. Võitlusspordis samasugust ei ole, sa oled oma olemuselt ja täielikult vastutad oma võidu või kaotuse eest. Tehingust loobumine on ka löök, vaid moraalne.


Paljud algajad müüjad võtavad liiga lähedale südamesse neid lööke. Nendel kaob eneseusk ja tahe müügiga tegeleda. Lihtsam on kõik heita ja lõpetada oma eesmärgile minekut. Isegi füüsiliselt, kui inimene on väga halvas vormis ja ebakindlalt välja näeb, siis on vähe neid, kes tajub ta tugeva isiksusena. See on aastate jooksul välja kujunenud subjektiivne arvamus.


Müügiga tutvusin 2 aastat tagasi, kui minu mentor TARMO TAMM (SELLIT ́i tegevdirektor, raamatu “Must vöö müügis” autor) pakkus parima müügiagentuuri Eestis liikmeks saada. Mina hetkegi tema sõnades ei kõhklenud, sest me saime tuttavaks ühistrennides meie saalis tänu minu lapsepõlvesõbrale. Tarmo meeskonnas töötavad ka minu spordisõbrad Andres Kiviselg (SELLIT ́i meeskonna kapten, üle 20 aastat karatet) ja Aleksander Maljuga (üle 20 aastat karatet). Peamiselt rekorde panime mina ja minu sõbrad, sest sihipärasus ja iseloom kujuneb lapsepõlvest.

See artikkel on nagu kutse tegeleda mitte lihtsalt fitnessiga, vaid võitlusspordiga. Te varsti veendute kuidas muutub teie elu.


Rufat,

TBESEMINAR ́i asutaja

Made on
Tilda